Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pro mnohé z nás nezbývá nic jiného než emigrace

11. 06. 2018 6:29:30
Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu

Motto "Výborné jméno je nad hojné bohatství, lepší než stříbro a zlato je přízeň." (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 22.1)

Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu.

Naše země upadá, životní úroveň sice stoupá, ale s morálkou začínáme být čím dál víc na štíru. Rok od roku upadá více, není proto divu, že spousta vzdělaných lidí odchází pracovat do zahraničí, kde jsou pracovní podmínky mnohem lepší a platí tam zavedená pravidla. A hlavně jejich čelní představitelé jsou důvěryhodní lidé, kteří požívají úcty a podpory ve svém národě. U nás bohužel toto nelze říci. My jsme se nedokázali vyrovnat s marasmem, který tu po sobě zanechali komunisté, nedokázali jsme svou zemi očistit od komunistického bahna, neb jsme dovolili, aby mnozí z nich zaujali významná místa v polistopadové historii. Už sice ne jako členové komunistické strany, dokázali rychle přešaltrovat a dostat se do jiných politických uskupení či významných společenských pozic, nicméně tu jejich zrůdnost zůstala. Václav Havel byl od přírody velký humanista, jenž věřil, že komunisté vyhynou sami, neviděl důvody, proč by rušil jejich stranu. Kdyby tak byl učinil, v podstatě by se přiblížil jejich úrovni, kdy soudruzi likvidovali nepohodlné. V tomto směru Václavu Havlovi naprosto věřím, v tomto směru jej naprosto chápu.

To, že jde země z kopce, se začalo rýsovat již za vlády Václava Klause, který si dokázal udržet dobré vztahy se svým souputníkem Milošem Zemanem, neb bylo zřejmě zapotřebí někam přesunout paní Klausovou. A aby mohla dostat místo velvyslankyně naší země na Slovensku, bylo nutno mít dobré vztahy s budoucí hlavou státu. A Václav Klaus spolu s Václavem Klausem jr. se snaží, seč jim síly snaží. Musím přiznat, že jaksi nechápu, proč Václav Klaus jr. byl členem ODS, posléze stranu opustil, nakonec se do ní vrátil. Těžko chápat, proč tak učinil, protože jde proti ODS, uměla bych si jej představit v SPD, což je politické uskupení, v němž není o aroganci nouze a tam takový, jakým je Václav Klaus jr, mohou najdou své uplatnění. Jestliže někoho nebo něco jednou něco opustím, pak těžko hledat v takovém člověku důvěru. Panu Klausovi jr. stejně jako jeho otci nevěřím ani slovo.

Ale vrátím se k původní myšlence svého blogu. A tím je emigrace. Mnoho mozků opouští naši zemi, protože shledává, že se tu zkrátka žít nedá. S ohledem na skutečnost, že tu má stále zelenou šedá ekonomika, že se tu stále nedodržují předpisy, že se tu hodně pije, že máme v čele našeho státu lidi, kteří by v každé demokratické zemi byli postaveni mimo dění, mnoho vzdělaných lidí odchází. Mnoho našich studentů, kteří studovali v zahraničí, se již domů nechtějí vrátit, když vidí, kam naše země klesá.. Vulgární prezident, jenž je jedině tak schopen vystupovat v pokleslé chat show v ještě pokleslejší televizi. A lze k tomu všemu přidat jeho favorita, jímž je současný premiér země, který se Čechem nenarodil, nicméně se přesídlil k nám, neb mu asi pšenka v rodné zemi na Slovensku tolik nekvetla. Prezident Miloš Zeman spolu s premiérem Babišem horko těžko mohou odpovídat požadavkům, které na jsou na jejich vysoké posty kladeny v každé vyspělé demokratické zemi.

Naprosto chápu lidi, kterým záleží na dobrých pracovních podmínkách a na dobrém jméně země, že od nás odcházejí. Protože žít tady je pro ostudu, my jsme ještě tak dobří pro Ukrajince, Kazachstánce či jiné národnosti, v jejichž zemi jsou podmínky k životu ještě mnohonásobně horší. To, co se u nás v současnosti odehrává, musí vyburcovat všechny, kteří to myslí s českou zemí dobře. Není možné jen tak přihlížet k tomu, že tu vulgarita a ignorance ústavy vzala za své, není možné jen tak přihlížet k tomu, že máme mít v čele svého státu premiéra, jenž je trestně stíhaný, je vedený jako agent StB, není možné přihlížet k tomu, že se naší země opět zmocňují ti, kteří ji dovedli k totálnímu úpadku. Komunisté. Bývalí i současní.

Je zapotřebí, aby duch českého národa opět povstal, abychom si uvědomili naše tradice, abychom nebyli slepí a hluší k těm, kteří se zmocňují lidských myslí lacinými slovy, za něž je možno považovat Miloše Zemana spolu s Andrejem Babišem. Tito dva pánové zřejmě mezi sebou uzavřeli jakousi dohodu, na niž má doplatit český národ. A to opravdu chceme? Chceme, aby z naší země odcházeli vzdělaní lidé jen z toho důvodu, že se tu prostě nedá žít? Že zde standartu převzali ti, kteří jsou s morálkou na štíru? Má to s naší zemí dopadnout tak, že tu zůstanou jen ti, kteří nemají jiné zbytí, spolu s těmi, pro něž se Česká republika stala lepší variantou než vlastní země válkou smýkaná?

Autor: Helena Vlachová | pondělí 11.6.2018 6:29 | karma článku: 26.91 | přečteno: 1916x


Další články blogera

Helena Vlachová

Dnešní student není za hubičku

Kdo by nechtěl mít doma studenta, to je snad sen každého rodiče. Aby jeho dítě studovalo a získalo co nejvyšší vzdělání. Jenže.

20.9.2018 v 5:45 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 516 | Diskuse

Helena Vlachová

Na každého jednou dojde

Zemřel sbormistr Bohumil Kulínský. Nebylo mu ještě tolik, aby musel odcházet, přesto zesnul. Chtěla bych napsat něco o zkušenosti s ním.

17.9.2018 v 5:00 | Karma článku: 37.19 | Přečteno: 8091 | Diskuse

Helena Vlachová

Kam se poděla ženskost?

Páteční ráno. A já jdu do práce. Přede mnou se objeví mladá žena. Těhotná. Na tom by nebylo nic divného. Ale s cigaretou v ústech. To už divné je.

15.9.2018 v 8:32 | Karma článku: 42.11 | Přečteno: 6321 | Diskuse

Helena Vlachová

Některé lidi do práce nedostanete

Vrátila jsem se z dovolené v Turecku. Příjemný čas, když si chce člověk odpočinout. Nicnedělání je rovněž v našem životě zapotřebí.

11.9.2018 v 6:17 | Karma článku: 42.20 | Přečteno: 5237 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Nebudu s tebou spát, když seš ten "Sluníčkář"

""Tak jsem se o tobě dočetla , že seš ten "Sluníčkář," jak o nich teď pořád píšou. To jako myslíš vážně? Tak proto jsi letos po létě tak hnědej.""

20.9.2018 v 8:53 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 530 | Diskuse

Pavla Kolářová

Plkám, cvakám a nasávám...

Zažila jsem doby, kdy se plnily tzv. pětiletky. Nikdo sice přesně netušil, k čemu to je, zadání znělo: neremcat a dělat - nejlépe na sto dvacet procent. A právě dnes mám za sebou svoji první pětiletku. Lautr nic jsem nesplnila,...

20.9.2018 v 7:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Helena Vlachová

Dnešní student není za hubičku

Kdo by nechtěl mít doma studenta, to je snad sen každého rodiče. Aby jeho dítě studovalo a získalo co nejvyšší vzdělání. Jenže.

20.9.2018 v 5:45 | Karma článku: 15.35 | Přečteno: 516 | Diskuse

Jan Zíma

Kdo vlastně vládne na Pražském hradě.

  Když dnes a denně slyšíte vtipy o poměrech na Pražském hradě, dřív nebo později dojdete k znepokojivému zjištění, že vlastně nevíte, co se za jeho zdmi v současných týdnech děje.

19.9.2018 v 18:57 | Karma článku: 19.81 | Přečteno: 553 |

Václav Poddaný

Pojďme schovat problémy za 50 migrantů z Afriky

Hra s názvem: ,,50 malých černoušků" aneb jak se v republice schovávají problémy pod problémy, může pomalu začít :)

19.9.2018 v 16:32 | Karma článku: 27.85 | Přečteno: 873 | Diskuse
Počet článků 930 Celková karma 29.90 Průměrná čtenost 991

Jsem především žena a v ženství spatřuji smysl svého života. Mám ráda život i s jeho těžkostmi, vážím si maličkostí, neuznávám konzumní způsob života, jsem zastánkyní svobodné vůle člověka.

Najdete na iDNES.cz