Pro mnohé z nás nezbývá nic jiného než emigrace

11. 06. 2018 6:29:30
Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu

Motto "Výborné jméno je nad hojné bohatství, lepší než stříbro a zlato je přízeň." (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 22.1)

Jsem matkou jen jednoho dítěte, dá se říci vymodleného syna. Nemohu však říci, že bych si do něj projektovala své ambice, jeho odchod z České republiky naprosto chápu.

Naše země upadá, životní úroveň sice stoupá, ale s morálkou začínáme být čím dál víc na štíru. Rok od roku upadá více, není proto divu, že spousta vzdělaných lidí odchází pracovat do zahraničí, kde jsou pracovní podmínky mnohem lepší a platí tam zavedená pravidla. A hlavně jejich čelní představitelé jsou důvěryhodní lidé, kteří požívají úcty a podpory ve svém národě. U nás bohužel toto nelze říci. My jsme se nedokázali vyrovnat s marasmem, který tu po sobě zanechali komunisté, nedokázali jsme svou zemi očistit od komunistického bahna, neb jsme dovolili, aby mnozí z nich zaujali významná místa v polistopadové historii. Už sice ne jako členové komunistické strany, dokázali rychle přešaltrovat a dostat se do jiných politických uskupení či významných společenských pozic, nicméně tu jejich zrůdnost zůstala. Václav Havel byl od přírody velký humanista, jenž věřil, že komunisté vyhynou sami, neviděl důvody, proč by rušil jejich stranu. Kdyby tak byl učinil, v podstatě by se přiblížil jejich úrovni, kdy soudruzi likvidovali nepohodlné. V tomto směru Václavu Havlovi naprosto věřím, v tomto směru jej naprosto chápu.

To, že jde země z kopce, se začalo rýsovat již za vlády Václava Klause, který si dokázal udržet dobré vztahy se svým souputníkem Milošem Zemanem, neb bylo zřejmě zapotřebí někam přesunout paní Klausovou. A aby mohla dostat místo velvyslankyně naší země na Slovensku, bylo nutno mít dobré vztahy s budoucí hlavou státu. A Václav Klaus spolu s Václavem Klausem jr. se snaží, seč jim síly snaží. Musím přiznat, že jaksi nechápu, proč Václav Klaus jr. byl členem ODS, posléze stranu opustil, nakonec se do ní vrátil. Těžko chápat, proč tak učinil, protože jde proti ODS, uměla bych si jej představit v SPD, což je politické uskupení, v němž není o aroganci nouze a tam takový, jakým je Václav Klaus jr, mohou najdou své uplatnění. Jestliže někoho nebo něco jednou něco opustím, pak těžko hledat v takovém člověku důvěru. Panu Klausovi jr. stejně jako jeho otci nevěřím ani slovo.

Ale vrátím se k původní myšlence svého blogu. A tím je emigrace. Mnoho mozků opouští naši zemi, protože shledává, že se tu zkrátka žít nedá. S ohledem na skutečnost, že tu má stále zelenou šedá ekonomika, že se tu stále nedodržují předpisy, že se tu hodně pije, že máme v čele našeho státu lidi, kteří by v každé demokratické zemi byli postaveni mimo dění, mnoho vzdělaných lidí odchází. Mnoho našich studentů, kteří studovali v zahraničí, se již domů nechtějí vrátit, když vidí, kam naše země klesá.. Vulgární prezident, jenž je jedině tak schopen vystupovat v pokleslé chat show v ještě pokleslejší televizi. A lze k tomu všemu přidat jeho favorita, jímž je současný premiér země, který se Čechem nenarodil, nicméně se přesídlil k nám, neb mu asi pšenka v rodné zemi na Slovensku tolik nekvetla. Prezident Miloš Zeman spolu s premiérem Babišem horko těžko mohou odpovídat požadavkům, které na jsou na jejich vysoké posty kladeny v každé vyspělé demokratické zemi.

Naprosto chápu lidi, kterým záleží na dobrých pracovních podmínkách a na dobrém jméně země, že od nás odcházejí. Protože žít tady je pro ostudu, my jsme ještě tak dobří pro Ukrajince, Kazachstánce či jiné národnosti, v jejichž zemi jsou podmínky k životu ještě mnohonásobně horší. To, co se u nás v současnosti odehrává, musí vyburcovat všechny, kteří to myslí s českou zemí dobře. Není možné jen tak přihlížet k tomu, že tu vulgarita a ignorance ústavy vzala za své, není možné jen tak přihlížet k tomu, že máme mít v čele svého státu premiéra, jenž je trestně stíhaný, je vedený jako agent StB, není možné přihlížet k tomu, že se naší země opět zmocňují ti, kteří ji dovedli k totálnímu úpadku. Komunisté. Bývalí i současní.

Je zapotřebí, aby duch českého národa opět povstal, abychom si uvědomili naše tradice, abychom nebyli slepí a hluší k těm, kteří se zmocňují lidských myslí lacinými slovy, za něž je možno považovat Miloše Zemana spolu s Andrejem Babišem. Tito dva pánové zřejmě mezi sebou uzavřeli jakousi dohodu, na niž má doplatit český národ. A to opravdu chceme? Chceme, aby z naší země odcházeli vzdělaní lidé jen z toho důvodu, že se tu prostě nedá žít? Že zde standartu převzali ti, kteří jsou s morálkou na štíru? Má to s naší zemí dopadnout tak, že tu zůstanou jen ti, kteří nemají jiné zbytí, spolu s těmi, pro něž se Česká republika stala lepší variantou než vlastní země válkou smýkaná?

Autor: Helena Vlachová | pondělí 11.6.2018 6:29 | karma článku: 26.91 | přečteno: 1923x

Další články blogera

Helena Vlachová

Postrádám plánování

I když jsem nikdy nesouzněla a nesouzním s komunisty, jedno pozitivum je možno jim přisoudit. Za jejich vlády se více plánovalo.

13.11.2018 v 6:31 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 429 | Diskuse

Helena Vlachová

Propad českého školství

O tom, že se polistopadové školství propadá stále víc a víc, není nejmenších pochyb. Dříve jsme se mohli chlubit tím, že jsme národem Komenského, dnes tomu již ani zbla není.

12.11.2018 v 7:03 | Karma článku: 28.21 | Přečteno: 980 | Diskuse

Helena Vlachová

Pro ženy, které nerady uklízejí

Uklízíte nerada? Ubíjí vás pravidelný úklid, když víte, že se dají podnikat lepší aktivity, než je stírání prachu, vysávání, vytírání podlahy apod.? Nabízí se jedinečné řešení. Najděte si muže z Německa

5.11.2018 v 6:56 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 766 | Diskuse

Helena Vlachová

Vzpomínáme

V kalendáři se píše druhý listopad, kterým si připomínáme památku všech zesnulých. Možno si připomenout i nepamátku poroby naší země komunisty (a nejen to).

2.11.2018 v 6:31 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 417 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Krize úcty k autoritě v současném školství

Po letech socialistického zřízení k nám zavítala svoboda. Velké problémy v různých oblastech společenského života však způsobuje pokřivené chápání tohoto pojmu, který si mnozí zaměnili za svévolnost. Za možnost dělat si co chci.

16.11.2018 v 13:54 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Pavel Hewlit

Šlapala celou Ulici

Nedorozumění – jistě je znáte taky. Jsou součástí běžných životů a mají neobyčejnou moc. Dokáží změnit situaci k dobrému, nebo k horšímu. Někdy Vám i zničit kariéru.

16.11.2018 v 12:58 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jana Slaninová

Zaplať Bůh, že jsem blbá!

Bejt v dnešní době chytrá, je kuprdumu. Kdybych třeba rozuměla tomu, co je vlastně ta politika, musela bych bejt s rozumem úplně v koncích. Radši mám úvahy o tom, jestli bylo dřív slepice nebo vejce. To je záhada přímo detektivní.

16.11.2018 v 11:35 | Karma článku: 20.56 | Přečteno: 742 | Diskuse

Pavel Hruban

Silná slova papeže Františka o církvi

V dnešní době vnímáme církev jako běžnou sociální veličinu, instituci jako každou jinou. Církev ale není běžná instituce ať se nám to líbí nebo ne. Svědčí o tom nedávná slova současného papeže.

16.11.2018 v 10:16 | Karma článku: 13.70 | Přečteno: 486 | Diskuse

David Gruber

„Nepracujícím Romům žádné dávky!“

hlásají určité skupiny lidí a veřejně to demonstrují s přáním, ať takoví Romové zemřou hlady. „Zavřít je až zčernají, ty rasisty, co to hlásají,“ volají zase jiné skupiny lidí – na demonstracích, na internetu i jinde.

16.11.2018 v 9:40 | Karma článku: 20.21 | Přečteno: 818 |
Počet článků 941 Celková karma 22.71 Průměrná čtenost 994

Jsem především žena a v ženství spatřuji smysl svého života. Mám ráda život i s jeho těžkostmi, vážím si maličkostí, neuznávám konzumní způsob života, jsem zastánkyní svobodné vůle člověka.

Najdete na iDNES.cz