Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na některé lidi platí jedině diktatura

11. 07. 2017 6:43:02
Když jsem v televizi zhlédla řádění levicových radikálů v Hamburku, říkala jsem si, že na některé lidi platí jen diktatura

Motto "Kdo šetří hůl, nenávidí svého syna, kdežto kdo jej miluje, trestá ho včas." (Přísloví Šalamounova, Druhá sbírka, 13.24)

Demokracie není pro každého. Rozhodně není pro jedince, kteří neumí jednat sami za sebe, ale raději se ukryjí někde v davu a jsou ochotni i ničit prostředí kolem sebe, případně napadat jiné lidi. Bývají to mnohdy fanatici, extrémisté, kteří jsou nebezpeční v každé době. Považuji za velké slabošství a zbabělost, když se někdo přimkne k nějaké skupině a jedině s ní se cítí silný. Kdyby měl kráčet sám, jen těžko by začal ničit a drancovat majetky jiných. Ale když nás je víc, to jsem panečku hrdina. Stejně tak neuznávám lidi, kteří si zahalují tvář tak, že jim není vidět obličej. Nadáváme na muslimky, ale měli bychom rovněž nadávat na zahalené tváře výrostků, kteří si zakrývají tvář, aby mohli páchat nepravosti. Proč si jinak někdo zahaluje tvář? Aby nebyl lehce identifikovatelný, když porušuje zákon.

Když jsem viděla v televizi, jak levicoví radikálové řádili v Německu, říkala jsem si, že na takovou lůzu platí jedině diktatura. Kdyby žili v KLDR, hodně rychle by si rozmysleli, jestli budou páchat to, co si dovolili páchat ve svobodné zemi. Protože v KLDR padají kruté tresty, a vezmeme-li jakéhokoli radikála, nabízí se nám jediné. Takový člověk je v podstatě velký slaboch. A jsem přesvědčena, že by v KLDR sekal latinu, protože jinak by mu hrozil krutý žalář. Pomatenci, kteří se staví proti mocným tohoto světa a přitom ničí majetek bezmocných. Třeba seniorů. Z toho plyne, že těmto lidem nejde o zlepšení společenského řádu, ale jde jim jen o vybití nahromaděných energií, nahromaděných tenzí. Zajímalo by mě, kolik z radikálů má stálý pracovní poměr, jak tráví svůj volný čas. Zahálka plodí zlo, nedostatek aktivit může způsobovat velkou nudu. A z nudy se může zrodit anomálie, z nudy se může zrodit zlo. Třeba v podobě radikálů, k nimž se přimykají noví slaboši, lidé, kteří se jinak ve společnosti neumí uplatnit. Zakomplexovaní jedinci, kteří ani neví, v čím zájmu konají to, co konají. Psychicky vyšinutí, kterým alkohol a drogy nejsou neznámé.

Těžko hledat spravedlivější společenský řád, kapitalismus se jeví jako nejdéle životaschopný, tím však nechci říci, že je spravedlivý. Komunisté jej nazývali zahnívajícím imperialismem, ale jak doba ukázala, hnijí spíše oni. Oni nejsou schopni udržet společenský systém, protože jejich "trojice nejsvětější", což je Marx, Engels a Lenin, hlásali jen teorie, těžko uskutečnitelné a udržitelné v reálném životě. Realitou socialismu byly kyselé deště, zamořené životní prostředí a s ním spojené nemoci dýchacích cest, realitou socialismu bylo rozkrádání majetku, velmi nízká produktivita práce, neplnění plánů, jež se notoricky přesouvaly do další pětiletky. Realitou socialismu byl stálý nedostatek bytů, které se daly jedině sehnat někde na Mostecku či podobných zničených lokalitách, kam nikdo nechtěl. Realitou socialismu byla propaganda, která se na člověka nesla ze všech možných míst. Realitou socialismu byla nesvoboda, špiclování, donášení, věznění těch, kteří s režimem nesouhlasili. Realitou socialismu bylo čekání na invalidní vozík v řádu několika let. Realitou socialismu byly léta neudržované domy, jejich shnilé trámy, jejich oprýskaná omítka, jejich děravé okapy.

V dnešní době si mohou připomínat komunisty hlavně ti, kteří jsou líní používat svůj mozek. Těmto lidem vyhovovalo, když jim někdo z Východu diktoval, co mají dělat, když je někdo řídil. Nemuseli nic rozhodovat, žili v panelákové realitě, ze sdělovacích prostředků se na ně valila dogmata komunismu, jež oblbovala lidi tím nejsurovějším způsobem. Den za dnem se děl brain-washing, jinými slovy vymývání mozků, kdy se jim natloukala do hlavy semletá propaganda, jež se jim dostávala v podobě rozemletého prášku pod kůži. Tisíckrát omílaná lež se stala pravdou. Vztek nad nedostatkovým zbožím, které se horko těžko shánělo i pod pultem, zmírňovala "Žena za pultem" s neochvějnou komunistkou v hlavní roli. A některým lidem se mozky vymyly natolik, že mají potíže žít v demokracii. Kdykoli uslyším slovo levicový, spouštějí se ve mně vzpomínky na rudé komunardy, kteří tu páchali zlo a bezpráví přes čtyřicet let.

Radikalismus jako takový je nebezpečný a je jedno, zda je levicový, pravicový, islámský. Radikalismus se rodí v hlavách lidí, jež mají především problém sami se sebou, užírá je zevnitř pocit méněcennosti a snaží se jej zakrývat čímkoli. Třeba tím, že na svou stranu strhávají manipulovatelné jedince pod hlavičkou všeličeho. Třeba pod hlavičkou sociálně spravedlivější společnosti. A pak si stačí odít černé mikiny s kapucí, zahalit si obličej černým šátkem, vzít do ruky železnou tyč a jít devastovat svět kolem sebe. Abych si alespoň mohl na chvíli připadat, že jsem něco "dokázal"...

Autor: Helena Vlachová | úterý 11.7.2017 6:43 | karma článku: 24.14 | přečteno: 767x

Další články blogera

Helena Vlachová

O dobrých lidech mezi námi

Sdělovací prostředky nás zahlcují především negativními zprávami. Jako by nestačilo, že je venku mlha, prší a rychle se stmívá...

22.11.2017 v 6:02 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 251 | Diskuse

Helena Vlachová

O řeckém jogurtu Čechách

Mohla bych dnes začít jako v pohádce. Byl jednou jeden bílý jogurt a všichni jej měli rádi. Za to, že voněl po smetaně...

21.11.2017 v 6:05 | Karma článku: 31.11 | Přečteno: 1257 | Diskuse

Helena Vlachová

Sexuální obtěžování

Všeho s mírou. Platí o všem v našem životě. O alkoholu, kouření, jídle, dalo by se toho napsat hodně, hovoříme-li o uměřenosti.

19.11.2017 v 7:40 | Karma článku: 37.72 | Přečteno: 1338 | Diskuse

Helena Vlachová

Tak tohoto se bohdá snad nedožiji

Jedno se mi po Listopadu 1989 velmi nelíbí. A tím jsou rodiny. Přejímáme západní styl života, jenž se promítá i do rodin.

18.11.2017 v 10:19 | Karma článku: 25.01 | Přečteno: 828 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Šárka Štefaniková

Vopravdu blbka

Dneska to asi vo češtině nebude....jóóó ́, vobracejte se v hrobě....vono se neni čemu divit v týhle době

23.11.2017 v 2:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 48 | Diskuse

Jana Slaninová

Skvělý burger na Andělu od Jakuba

Manžel dnes lákal na vinnou klobásu. Lehce osmahnutou, s česnekovým chlebem. Těšila jsem se fakt moc. Ale v práci jsem pojedla pouze krémovou zeleninovou polévku a v půl šesté už jsem mírně šilhala hlady. Burger padl mi do ok.

22.11.2017 v 19:58 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 378 | Diskuse

David Dvořák

Vydání Babiše a inspirace pro Okamuru.

Politika je umění dosáhnout maxima možného. Dogmatické lpění na vyřčeném nebývá zrovna nejkonstruktivnější, na druhou stranu je třeba se nezpronevěřit zásadám a „neztratit tvář“.

22.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 30.32 | Přečteno: 2440 | Diskuse

Jan Klar

Tady pomůže už jen psychiatr

Jako poslední možnost, kterou Eva navrhla, bylo jít do manželské poradny. Dobře věděla, jaký má Michal odpor ke všem těm psychologům, terapeutům nebo osobnostním poradcům.

22.11.2017 v 12:42 | Karma článku: 15.48 | Přečteno: 634 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Děti vyrostly a tak tápeme

Čím podarovat děti na Vánoce? Navíc když už vůbec nejsou v dětském věku. Ty své dospělce nějak zvládneme, ale pak tu máme ty „malé“ neteře a synovce, čili děti, co mezitím vyrostly až (skoro)dospěly.

22.11.2017 v 10:33 | Karma článku: 13.69 | Přečteno: 335 | Diskuse
Počet článků 778 Celková karma 21.47 Průměrná čtenost 906

Jsem především žena a v ženství spatřuji smysl svého života. Mám ráda život i s jeho těžkostmi, vážím si maličkostí, neuznávám konzumní způsob života, jsem zastánkyní svobodné vůle člověka.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.